Nieruchomości & Proces Budowlany Kancelaria Prawna Specjaliści od procesu inwestycji budowlanych

adwokat Rafał Dybka

RDybka_1Rafał Dybka – adwokat (członek Warszawskiej Izby Adwokackiej), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w zakresie prawa nieruchomości i prawa budowlanego.
Posiada doświadczenie w pracy na rzecz podmiotów publicznych powiązanych z kwestiami budowlanymi takimi jak Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. W sektorze komercyjnym pracował w największych firmach konsultingowych (Deloitte oraz Ernst & Young) i czołowych kancelariach międzynarodowych (Salans [obecnie Dentons], Magnusson oraz CMS Cameron McKenna).
Zajmuje się przede wszystkim kompleksową obsługą inwestycji budowlanych oraz bieżącym doradztwem prawno – podatkowym dla firm działających w sektorze nieruchomości. Przygotował i nadzorował kilkanaście procesów kompleksowego przekształcania nieruchomości (w tym spory z organami samorządowymi) połączonych z robotami budowlanymi.
W trakcie kariery zawodowej był zaangażowany w liczne projekty dotyczące wszelkich aspektów rynku nieruchomości, poczynając od fazy nabywania nieruchomości i zapewnienia środków finansowych, poprzez projektowanie i zagospodarowanie, proces konstrukcyjny, aż do fazy oferowania gotowego produktu.
Trener specjalizujący się w szkoleniach z prawa budowlanego w jego szerokim pojęciu oraz aspektach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa na rynku nieruchomości bądź w branży budowlanej. Ceniony przez uczestników za otwartość na problemy, umiejętność wytłumaczenia zawiłości prawnych przystępnym językiem oraz bogaty warsztat trenerski pozwalający na ciekawe i obrazowe prezentowanie omawianych zagadnień. Średniorocznie mec. Dybka przeprowadza łącznie ponad 500 godzin szkoleń, wykładów i prelekcji.
Autor publikacji w czasopismach specjalistycznych (m.in. w C.H. Beck Nieruchomości) oraz współautor pierwszego na rynku komentarza do dekretu warszawskiego z 1945 zwanego też dekretem Bieruta wydanego nakładem Lexis Nexis sp. z o.o. (Dekret o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze miasta stołecznego Warszawy. Komentarz. W.Białogłowski, R.Dybka).
Po godzinach pracy namiętnie oddaje się czytaniu najlepiej w obecności aromatycznej kawy, a w celu rozruszania swojego ciała trenuje szermierkę sportową w szabli.

Grupa Dybka © 2010-2017